Порядок розірвання шлюбу

28 Мая 2017 13:05

Приймаючи рішення розірвати шлюб, подружжя стикається з проходженням певної юридичної процедури і вона не така проста. Доведеться вирішити масу спірних питань, подбати про дітей, поділити майно і т.д.
Хочете, щоб процедура розлучення була швидкою і максимально захистити свої права? Юридична контора «Бачинський, Коломієць і партнери» готова надати кваліфіковану правову підтримку, а саме:
 • консультації;
 • збір документів;
 • переговори;
 • представництво в судовій інстанції;
 • взаємодія з різними державними органами.

Обопільне рішення про розлучення

Якщо 2 сторони мають намір припинити сімейні відносини з обопільної згоди, розлучення можна оформити через РАГС, але при умові відсутності дітей і вагітності дружини.
Після подачі заяви повинен пройти 1 місяць. Потім шлюб розривається. Призначається дата і подружжя зобов'язане з'явитися в РАГС для реєстрації цього рішення.
Коли чоловік/дружина не має можливості (тільки поважна причина) прийти в РАГС, заяву подає інша сторона. Для цього потрібно:
 1. Заповнити спеціальну форму, завірити підписом і підтвердити справжність документа у нотаріуса.
 2. Другий чоловік передає заяву в офіційний орган і заповнює документ.
 3. Призначається дата розірвання шлюбу.

Особливості розлучення через суд

В сім'ї є неповнолітні діти, а подружжя згодні розірвати шлюб - доведеться звернутися в суд для оформлення такого рішення. У такій ситуації треба складати спільну заяву, виклавши причини розірвання шлюбу та підготувати слідуючі документи для розлучення:
 • позовну заяву;
 • документ про шлюб і копію;
 • документ про народження всіх дітей і копію;
 • паспорти подружжя;
 • документи, які будуть підтверджувати усиновлення/удочеріння.

Яким чином розірвати шлюб, якщо один з подружжя не згоден?

У подібній ситуації краще заручитися підтримкою досвідченного юриста. І ось чому: він допоможе максимально справедливо поділити майно, не допустить приховування доходів одним з подружжя, розробить документи, підготує потужну доказову базу.
Які документи потрібні для розлучення:
 1. Позовна заява.
 2. Копія громадянського паспорта ініціатора розірвання шлюбу.
 3. Свідоцтво про шлюб і копія.
 4. Свідоцтво про народження дітей і копія.

Розгляд справи та винесення рішення

Під час засідання суда кожна сторона може звернутися з клопотанням про надання подружжю терміну для примирення (як правило місяць). Але суд може відмовити, якщо буде встановлено, що примирення ризикує порушити інтереси подружжя або дітей.
Не згодні з вердиктом - протягом 10 діб після озвучування рішення судом першої інстанції його можна оскаржити в апеляційному суді. Хочете, щоб розірвання шлюбних відносин пройшло швидко та безболісно, а ваші права не були порушені - звертайтесь до квалілфікованих юристів.
Важливо розуміти, що порядок розірвання шлюбу через суд має свої нюанси і тут немає місця помилкам. Невірні кроки - це ризик позбутись майна, припинити спілкування з дітьми, отримати менше аліментів і просто приректи себе на постійні судові тяжби. Тому юридична допомога у такій справі буде просто необхідна.

29 Мая 2017 22:10

гыыыыыыыыы - лучше пиши о том как пользователи вк могут отстаять свои права в суде - наверно будет интересней - дело в том что порошенко указ издал а закона под него нет
Последние сообщения:
Мы в социальных сетях!